ŻY-RA-FA 20-stki ŻY-RA-FA 20-stki | Page 2

CO ? GDZIE ? KIEDY ? -CZYLI , CO W TRAWIE PISZCZY .

CO ? GDZIE ? KIEDY ? -CZYLI , CO W TRAWIE PISZCZY .

W I semestrze dużo się działo w naszej szkole . Chcieliśmy przypomnieć , przede wszystkim , jak przygotowywaliśmy się do świąt , poznając różne zwyczaje i obyczaje z nimi związane . Przypomnimy też niektóre inne ważne imprezy , uroczystości , wycieczki i projekty , w których braliście udział wraz z waszymi nauczycielami i rodzicami .
Warsztaty świąteczne w klasie V c
5 grudnia w klasie V “ c ” odbyło się nietypowe spotkanie mikołajkowe . Na warsztaty tworzenia kartek świątecznych przyszli rodziców . Warsztaty prowadziła przemiła Pani Monika , która pokazała uczniom , jak stworzyć kartki świąteczne w trzech różnych technikach .
Wróżby andrzejkowe w klasie Vb
30 listopada uczniowie klasy V a z wychowawczynią panią Agnieszką Gospodarek pojechali do Skansenu Wsi Lubelskiej w Lublinie , aby wziąć udział w lekcji muzealnej poświęconej wróżbom andrzejkowym . Zajęcia odbyły się w jednej z chat skansenu . Pomimo mroźnej pogody w środku było ciepło i przyjemnie , w piecu igrał wesoły ogień , a pomieszczenie oświetlały lampy naftowe .

Andrzejki w 3b

W święto Andrzeja w klasie 3 b odbyły się klasowe andrzejki . Były tradycyjne wróżby andrzejkowe przygotowane przez wychowawczynię oraz uczniów : Mateusza Bekiera i Kornelię Małochę . W przerwach między wróżbami uczniowie bawili się przy muzyce , tańcząc i śpiewając ulubione piosenki . W trakcie zabawy uczniowie częstowali się słodyczami , owocami i napojami . W przygotowanie imprezy zaangażowani byli rodzice .